تبلیغات
طراحی دکوراسیون داخلی - مطالب مرداد 1395
تاریخ:یکشنبه 31 مرداد 1395-10:21 ق.ظ

نویسنده :mento m

عنوان : خانه تکانی و تحول در دکوراسیون داخلی منزل

عنوان : انواع متنوعی از چینش دکوراسیون

خانه تکانی و تحول در دکوراسیون داخلی منزل تاثیر زیادی در زیبایی فضای داخلی منزل و طراحی دکوراسیون خانه دارد.

هنوز هم فرصت برای بازسازی های کوچک و تغییرات مقرون به صرفه در دکوراسیون داخلی خانه تان هست، هنوز هم می شود تغییراتی را در خانه پدید آورد تا خانه ظاهری متفاوت و دلنشین به خودش بگیرد، این کار به شما کمک خواهد کرد که زندگی شاداب تری را با آمدن فصل جدید و سال جدید تجربه کنید.

پس همین الان بعد از خواندن این مطلب دست به کار شوید و به سراغ دکوراسیون داخلی خانه تان بروید و شروع به کار کنید. حتی این کار می تواند باعث شخصی سازی فضای داخلی خانه تان هم  بشود. پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

حتما لازم نیست برای سال نو میز غذاخوری خود را عوض کنید، با خرید یک رومیزی جدید و زیبا می‌توانید نمایی نو به آن بدهید. همچنین اگر یک گلدان با رنگی شاد روی میزی بگذارید و با چند شاخه گل آن را تزئین کنید، طراوت و زیبایی را به خانه خود آورده‌اید.
قرار دادن چند گلدان گل طبیعی در زوایای مختلف خانه و جاهایی که نور کافی وجود دارد، زیبایی بسیاری به خانه شما می‌دهد.

آشپزخانه هم مانند بقیه قسمت‌های خانه نباید از تغییر دور بماند. در آشپزخانه وسایلی مانند اجاق‌گاز، لباسشویی، یخچال و فریزر جایی مخصوص به خود دارند و نمی‌شود آنها را تغییر مکان داد، ولی اگر آشپزخانه شما پنجره دارد می‌توانید با نصب یک پرده جدید که با رنگ آشپزخانه هماهنگ باشد، در آشپزخانه هم تغییری دلنشین ایجاد کنید یا با تعویض دستمال‌ها و حوله‌های آشپزخانه تنوعی در این بخش خانه به وجود آورید.

یک خانه تکانی اساسی هم به اندازه تمام تغییراتی که تا اینجا گفتیم در تغییر چهره خانه تان تاثیر گذار است.
برای خانه تان چوب لباسی هایی به سبک و سیاق دکوراسیون خانه تان تهیه کنید که حسابی هم به کارتان می آید، مخصوصا برای روزهای پر بازدید عید.
لوسترها و روشنایی های دیواری زیبا هم می تواند یکی از گزینه ها تغییر باشند.
با جرات و جسارت کف پله های خانه تان را رنگ کنید. هم می توانید رنگ ها متفاوت برای آن ها در نظر بگیرید، هم می توانید یک طیف رنگی خاص را انتخاب کنید.
اضافه کردن اجزای کوچک اما تاثیر گذاری مانند جا کلیدی هایی که به طبقه بندی و نظم دهی دکوراسیون داخلی خانه تان کمک می کند را هم فراموش نکنید.
پرده های خانه را هم می توانید در لیست تغییرات بگذارید.
هر چیزی را که فکر می کنید قابلیت تبدیل شدن به گلدان دارد را برای کاشتن گل های بهاری استفاده کنید.

اگر آشپزخانه شما نور طبیعی خوبی دارد، می‌توانید با استفاده از چند گلدان گل به پیشواز بهار بروید و نشاط و زیبایی را به اهالی خانه هدیه کنید. تعویض زیربشقابی‌ها و همچنین رومیزی آشپزخانه هم تغییری مناسبی است.

فقط یادتان باشد این کارها را با برنامه، به‌ترتیب و دور از خستگی و کسالت انجام دهید. داشتن خلق خوش بهترین هدیه برای افراد.نظرات() 

تاریخ:شنبه 30 مرداد 1395-10:23 ق.ظ

نویسنده :mento m

شیک ترین چینش وسایل دکوری تزیینی در طراحی دکوراسیون داخلی

عنوان : شیک ترین چیدمان وسایل دکوریتزیینی در طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده از وسایل دکوری در تزیین دکوراسیون داخلی منزل تاثیر زیادی دارد و بهترین چیدمان وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون داخلی در این زمینه مفید است.

یکی از جذاب ترین کارهایی که از انجام دادن آن لذت می برم، بازی با چیدمان وسایل روی میز ها در دکوراسیون داخلی خانه ام است. اشیای جدید اضافه می کنم، اشیای قدیمی را جا به جا می کنم و تا جایی که می توانم با چیدمان آن ها بازی می کنم تا هر وسیله به بهترین شکل نمایش داده شود و مجموعه ی آن ها نیز جلوه ای یکپارچه و زیبا داشته باشند. این مجموعه به ایجاد حال و هوایی دعوت کننده و برجسته ساختن بهترین عناصر خانه کمک می کنند. چیدمان وسایل روی کنسول، میز قهوه خوری یا طاقچه ی بالای شومینه می تواند به اتفاقی غافلگیرکننده در خانه تبدیل شود، چشم را به سمت خود بکشاند.

از کتاب‌های رنگی با جلدهای زیبا بر روی طاقچه شومینه به عنوان پایه استفاده کنید و قاب عکس یا وسایل تزیینی را روی آن‌ها قرار دهید. برای زیباتر شدن چیدمان، بعضی از کتاب‌ها را به صورت عمودی کنار هم بگذارید. همین روش را می‌توانید در مورد قفسه‌ها یا میز نیز به کار ببرید.

سعی کنید تعداد اشیاء مورد علاقه‌تان فرد باشد. تعداد وسایل فرد نسبت به زوج بیش‌تر به نظر می‌آید. وسایل را طوری روی طبقات دکور یا قفسه‌ها بچینید که شبیه به یک کار هنری به نظر برسند، نه انبار وسایل. برای این منظور سعی کنید ارتفاع وسایل هم‌شکل متفاوت باشد. بین آن‌ها حتماً کمی فاصله بگذارید. از طرفی بین شکل‌ها تناوب ایجاد کنید.

با استفاده از ارتفاع و اندازه‌های مختلف، به حرکت چشم جهت دهید. چشم را به جاهای مورد نظر هدایت و مسیر حرکت چشم را کنترل کنید.
قسمتی از فضای میز عسلی اتاق نشیمن را به چند قطعه تزیینی اختصاص دهید. در انتخاب وسایل دقت کنید که اندازه و شکل آن‌ها متفاوت باشد تا بیش‌تر به چشم آیند.

در این تصویر، شکل خاص و رنگ آباژور، بیش از هر چیز جلب توجه کرده، در کنار آن اشکال گوی‌مانند، جعبه مستطیل شکل و پارچ بلوری که به عنوان گلدان قرار داده شده است، دیده می‌شود. تفاوت رنگ، اشکال مختلف هندسی و اندازه‌های متفاوت، به خوبی رعایت شده و توجه‌ها را به خود جلب می‌کند.

با تکرار چیزهای حتی ساده، تأثیرگذار باشید. در این تصویر در روی این شومینه، سه سری نقشه با قاب‌های سفید مشابه جلب توجه می‌کند. کافی است چند شیء کوچک‌تر را کنار موارد مشابه این نقشه (به صورت پخش) قرار دهید. دقت کنید که از میزان توجه به مورد اصلی کم نشود.
یک راه حل عالی برای مجموعه کردن اشیای کوچک، جمع آوری آن ها در یک سینی است. گاهی «کمتر، بیشتر است»؛ بنابراین از یک قدم دورتر نگاه کنید تا هر آنچه را که نیاز است حذف نمایید.
این مجموعه، وسایل را در موقعیتی گرم و دلنشین به نمایش می گذارد: شمعی برای آرامش بخشی بر روی کتاب، وسایل عجیب دکوری که حس کنجکاوی را بر می انگیزانند و سبزی و لطافت ناشی از گیاه و گلدان پارچه ای آن.

این یکی از ایده های جذاب چیدن لوازم دکوری روی کنسول ها است. اشیای موردعلاقه ی شما هنگامی که بر روی کتاب های محبوب تان قرار می گیرند، مجموعه ای حیرت انگیز ایجاد می کنند. کتاب های این امکان را به شما می دهند اشیا را به سطح جدیدی ارتقا دهید و برای رسیدن به ارتفاع مطلوب تان با ارتفاع بازی کنید.
برای مثال در این چیدمان، یک صدف بزرگ به نمایش گذاشته شده و یک کاسه ی سرامیکی پر از گل های درخشان بر روی عنوان جذاب کتاب. گل ها را می توان بدون گلدان نیز بر روی کتاب ها قرار داد و در موقعیت های خاص ظاهری فریبنده ایجاد کرد.

استفاده از وسایل در کنار زمینه متضاد، آن‌ها را برجسته‌تر نشان می‌دهد. در این اتاق ناهارخوری، قرار دادن ظروف سفید داخل گنجه مشکی، جلب توجه کرده است. استفاده از رنگ سبز به عنوان برگ‌های سرخس و گلابی داخل ظرف به این مجموعه ظروف سرد، گرما می‌دهد. سبز در واقع، رنگ سومی است که بین دو رنگ متضاد، ارتباط برقرار کرده است.نظرات() 

تاریخ:پنجشنبه 28 مرداد 1395-09:41 ق.ظ

نویسنده :mento m

طراحی دکوراسیون سنتی و معرفی 5 عامل اثر گذار در این سبک

عنوان : دکوراسیون سنتی و معرفی 5 عامل تاثیر گذار در این سبک

دکوراسیون سنتی و یا همان کلاسیک یکی از دلایل راحتی و آسایش در خانه های قدیمی بود.البته سبک دکوراسیونی که امروزه به آن سنتی و یا کلاسیک گفته می شود در گذشته به عنوان یک مد جدید و به روز شناخته میشد.در هر دوره ای رنگ ها و الگو های طراحی, منعکس کننده روش و سبک زندگی در آن دوره بوده است.اگر شما قصد ایجاد تغییر در چیدمان منزل و خانه خودتان را دارید بدون شک وسوسه می شوید که سری به آخرین مدل ها و مدهای طراحی دکوراسیون خانه بزنید و از آنها ایده بگیرید.دکوراسیون سنتی در دنیای پر زرق و برق امروز نیز همچنان جایگاه و طرفداران خاص خود را دارد.افراد بسیاری هستند که با مراجعه به دفاتر دکوراسیون و یا طراحان دکوراسیون, درخواست اجرای سبک سنتی در دکوراسیون منزل خودشان را دارند.باید به این موضوع دقت کنید که در دنیای طراحی و دکور تفاوت هایی میان دکور سنتی و کلاسیک وجود دارد.

در دکور سنتی, قالب طراحی و چیدمان منزل همان سبک, رنگ و طرح خانه های قدیمی مد نظر قرار دارد اما در دکوراسیون کلاسیک با پیروی از همان قاعده و قانون, رنگ و بوی از دنیای معاصر نیز دیده میشود.این دو سبک دکوراسیون (کلاسیک و سنتی) معمولا هیچ وقت از مد نمی افتد و در هر منطقه ای مخاطب و علاقه مند خاص خود را دارد.در دنیای امروز مدل و سبک های دیگری نیز هستند که مثل این دو مدل همیشه در میان انتخاب های مردم برای تغییر دکور منزلشان قرار میگیرد.سبک هایی مانند :

روستیک : سبک و مدلی که به دلیل استفاده از چوب به عنوان مواد تشکیل دهنده همه وسایل منزل شناخته می شود.در ادامه نمونه هایی از سبک دکوراسیون روستیک را مشاهده میکنید.

 
دکوراسیون روستیک,دکوراسیون داخلی,دکور سنتی  دکوراسیون روستیک,دکوراسیون داخلی,دکور سنتی  دکوراسیون روستیک,دکوراسیون داخلی,دکور سنتی


وینتیج : سبکی که به دلیل مقرون به صرفه بودن و حس راحتی هیچ وقت از مد نمی افتد.در ادامه نمونه های از دکوراسیون Vintage را مشاهده میکنید که با ترکیبی از رنگ سیاه و سفید طراحی شده است.

 
دکوراسیون وینتیج,دکوراسیون داخلی,دکور Vintage  دکوراسیون وینتیج,دکوراسیون داخلی,دکور Vintage  دکوراسیون وینتیج,دکوراسیون داخلی,دکور Vintage


لوکس : سبکی پر زرق و برق که معمولا شما را یاد خانه ای با وسایل زیاد و لوکس می اندازد.در ادامه تصاویری از سبک دکوراسیون لوکس که بسیار پرطرفدار میباشد را مشاهده میکنید.

 
دکوراسیون لوکس,دکوراسیون داخلی,دکور لوکس  دکوراسیون لوکس,دکوراسیون داخلی,دکور لوکس  دکوراسیون لوکس,دکوراسیون داخلی,دکور لوکس


معمولا وسایل که در چیدمان و طراحی دکوراسیون سنتی استفاده میشود, وسایلی هستند که بعضا به دلیل قدمت و عمرشان ارزش دارند.بعضی از این دکوری ها به دلیل سابقه و طول عمرشان ارزش و قیمت بالایی دارند.در چیدمان وسایل منزل در سبک سنتی یا کلاسیک قواعد خاصی وجود دارد.در این سبک از چیدمان شما اثری از بی نظمی و یا نا هماهنگی نمیبینید.معمولا از مبلهای چوبی استفاده میشود.رنگ دیوارها روشن است.وسایلی مانند آینه, گلدان های طبیعی, قاب عکس های چوبی و ... از استایل های سبک سنتی و کلاسیک است.در ادامه شما را با 5 آیتم تاثیر گذار و مهم در زیباتر شدن دکوراسیون کلاسیک آشنا میکنیم.

1.مبلمان در دکوراسیون کلاسیک و سنتی :

امروزه یکی از اجزای اصلی دکور هر منزلی, مبلمان است.مبلمان را شما در هر خانه ای و با هر سبک دکوراسیونی میتوانید مشاهده کنید.مبل ها با انواع مختلفی از مواد اولیه ساخته میشوند.قالب مبل های امروزی را با استفاده از انواع چوب و استیل و یا گاهی اوقات از ترکیب این دو میسازند.اما مبل هایی که در دکوراسیون سنتی و یا کلاسیک استفاده میشود معمولا از جنس چوب میباشد.برخی از این مبل ها با استفاده از منبت کاری تزیین شده اند.در یک دکور سنتی نظم و تعادل مهم ترین چیز است.این موضوع در چیدمان مبلمان نیز مشاهده میشود.نظم در چیدمان مبل ها در یک طراحی سنتی به شکلی رسمی میباشد و در امتداد محور اتاق قرار دارد.چوب مبلمان را در رنگ مایه های تیره انتخاب کنید.چوب هایی مانند ماهون, گیلاس, گردو و بلوط می توانند انتخاب های خوبی باشند.در انتخاب پارچه و طرح مبلها دقت کنید.سعی کنید از مبلمانی استفاده کنید که با پارچه های بافت دار و خنثی حس کلاسیک و سنتی بودن را در خانه بیشتر کنید.

2.نور پردازی خوب :

نور و روشنایی یک از ساده ترین و تاثیر گذار ترین ترفند های طراحی داخلی خانه است.در صورت استفاده صحیح از نور در دکوراسیون میتوان از تاثیر فراوان این مورد در زیبایی دکور منزل لذت بسیاری برد.متاسفانه, بسیاری از خانه ها باه شکلی ساخته نشده اند که نورگیر خوبی داشته باشند.در این شرایط صاحب خانه و یا طراح مجبور است با اضافه کردن لامپ های متعدد به کمک روشنایی و دیزاین منزل برود.در هنگام انتخاب وسایل دکوری که برای افزایش نور استفاده میشود (لوسترها, آباژور ها, انواع لامپ ها و...)در مورد کیفیت ساخت آنها دقت کنید.خرابی زود هنگام وسایل دکوری شما باعث میشود که دکوراسیون شما ناقص جلوه کند و در زیبایی قسمت های دیگر هم تاثیر بدی بگذارد.سعی کنید در هنگام طراحی و چیدمان از طراح تان بخواهید تا توازن میان روشنایی و سایه را در منزلتان رعایت کند.میتوانید برای روشنایی منزل از سبک های قدیمی و کلاسیک نیز استفاده کنید و یا ترکیبی از مدل های معاصر و سنتی را استفاده نمایید.از ترکیب سبک ها با هم نترسید.

3.آثار هنری :

آثار هنری, یکی از استراتژی های طراحی داخلی خانه میباشد که معمولا بدون نیاز به هزینه زیادی می توان از آنها برای زیباتر شدن منزل استفاده کرد.شما میتوانید در دکوراسیون کلاسیک و یا سنتی خود از انواع آثار هنری مانند مجسمه ها, تابلوی عکس, نقاشی ها و... استفاده نمایید.اما باید این موضوع را در هنگام خرید یا استفاده در نظر داشته باشد که این وسایل انعکاس دهنده شخصیت و علایق شما و خانواده تان میباشد.شما میتوانید به عنوان مثال با قرار دادن تصاویر دوران کودکی خود و یا خانواده تان و یا استفاده از کلکسیون عکس های مورد علاقه تان بر روی یک دیوار به زیباتر شدن دکوراسیون منزلتان کمک بسیاری بکنید.جابجایی آسان و تغییر دکور در مورد آثار هنری بهترین گزینه این دسته از وسایل تزیینی است.شما می توانید هر کدام از قاب عکسها, مجسمه ها و یا نقاشی ها را در هر جای دیگر خانه امتحان کنید و دکوری تازه و متفاوت در خانه تان به وجود آورید.

4.مواد و مصالح طبیعی :

استفاده از چوب طبیعی, کاشی و سرامیک و یا موزاییک های سیمانی مرمر نما (موزاییک هایی با سنگ ریزه های رنگارنگ) که در دهه گذشته ساخته شده اند می توانند تاثیر بسزایی در زیباتر شدن دکوراسیون های سنتی داشته باشند و حس سنتی بودن را برای شما بیشتر کند.افراد بسیاری هستند که در مورد استفاده از مصالح و مواد اولیه طبیعی در منزلشان به دلیل مدت زمان انجام تغییرات یا هزینه بالای تهیه مصالح طبیعی شکایت دارند.هرچند به نظر خیلی از علاقمند به این سبک دکور ها این موارد ارزشش را دارد!البته شما میتوانید با استفاده از مواد طبیعی تجدید پذیر مقدار زیادی از هزینه ها را کاهش دهید.به عنوان مثال استفاده از یک در چوبی قدیمی در قسمنی از خانه.انتخاب مواد طبیعی برای دکوراسیون کلاسیک  یا سنتی دلیل خاصی دارد.این انتخا به دلیل این موضوع است که معمولا مواد طبیعی هرچه مدت زمان بیشتری از عمر آنها می گذرد, زیبایی و جلوه بیشتری پیدا میکنند.از نمونه این موارد میتوان به چرم, چوب های مختلف, پارچه کتان, مرمر و غیره اشاره کرد.اگر قصد تغییر دکوراسیون منزلتان را به یکی از سبک های سنتی و یا کلاسیک دارید, در مورد انتخاب وسایل دکوری و تزیینی که از مواد اولیه طبیعی تشکیل شده اند تردید نکنید.این موضوع در طول زمان به شما ثابت خواهد شد و هر روز از انتخاب خود مطمئن تر می شوید و از زیبایی آن لذت بیشتری می برید.

5.پرده ها و پارچه ها

پرده ها از گذشته در همه خانه ها برای تنظیم نور خانه و یا حفظ حریم خصوصی هر خانواده و البته برای زیبایی و نمای بهتر پنجره ها استفاده میشد.پرده تاثیر بسیاری در طراحی دکوراسیون داخلی خانه ایفا میکند.مهمترین نقش پرده از نظر طراحان تنظیم نور خانه است.همانطور که در بالا توضیح دادیم نور یکی از آیتم های تاثیر گذار در زیبایی دکوراسیون منزل است.هماهنگی و هارمونی میان رنگ و بافت پرده با دیگر عناصر دکوراسیون خانه میتواند زیبایی خانه و جلوه وسایل دیگر را بیشتر کند.در انتخب ترکیب پارچه پرده و پارچه مبلمان دقت کنید, استفاده از رنگ های یکسان باعث یکنواختی دکور خانه میشود.برای استفاده از پرده در سبک های مختلف دکوراسیون تنوع رنگ, طرح و بافت زیادی وجود دارد.پارچه‌های شطرنجی، راه‌راه، گل‌دار، كرباس و غیره همگی در سبك سنتی به كار می روند اما در دکور سنتی و کلاسیک بعضا از پرده های نسبتا ضخیم با رنگ های تیره استفاده میکنند.معمولا بهترین انتخاب برای این حالت پرده های ابریشمی و یا مخملی میباشد.شما می توانید در سبک کلاسیک و سنتی از ترکیب این پارچه ها با تور نیز استفاده کنید.در سبک سنتی برای اتصال پرده ها به دیوار از کرکره های ساده و یا میله های با گیره های ساده استفاده میشود.نظرات() 

تاریخ:چهارشنبه 27 مرداد 1395-09:35 ق.ظ

نویسنده :mento m

استفاده از کاغذدیواری برای دکوراسیون خانه

عنوان : طراحی دکوراسیون داخلی خانه با کاغذ دیواری

تغییر دکوراسیون منزل نقش مهمی را در طراحی داخلی منزل دارد و تغییر دکوراسیون منزل با نقاشی دیوار بهترین راه برای تغییر دکوراسیون است.

معمولا وقتی خونه مدت هاست که تغییری نکرده و تکراری به نظر میرسه، اولین فکری که به سر خیلی هامون میزنه تعویض مبلمان و فرش و پرده و خیلی فکر های پرخرج و دردسر از این قبیل هست. غافل از اینکه با یکم ذوق و سلیقه و حوصله و بدون درد سر خاصی میشه تغییراتی رو در دکوراسیون منزلمون بدیم که خیلی چشمگیر و جدید باشه و لذت زیادی هم از این ماجرا ببریم. در این مطلب راهکار هایی رو قرار میدم که باهاش میشه رنگ مناسب و دلخواهمون رو برای دیوار های منزلمون انتخاب کنیم و به راحتی با ترکیب رنگها یک فضای جدید و پر نشاط بسازیم.

رنگ آمیزی دیوارها با استفاده از اسفنج
این روش سال ها است که مورد استفاده قرار می گیرد، تنها کافی است یک اسفنج خشک را به رنگ آغشته کنید، و با آن به سطح دیوار مورد نظرتان ضربه بزنید، این عمل را چند بار انجام دهید، دقت کنید که ضربه های تان باید آرام و مداوم باشد تا به میزان غلظت مورد نظرتان برسید، اگر از طیف های مختلف رنگ استفاده کنید، به کار نهایی خود عمقی ظریف و نا محسوس می بخشید.

طرح های رگه دار به وسیله پارچه روی دیوارهای خانه
کیسه های پلاستیکی را  مچاله کنید، آن ها را به رنگ آغشته کنید، و با ضربه های مدام روی دیوار طرح های زیبایی را پدید بیاورید، می توانید از دستکش یا پارچه برای گرفتن این کیسه های پلاستیکی رنگی استفاده کنید. سعی کنید که حتما از یک رنگ مکمل برای زیرسازی دیوار های تان استفاده کنید تا طرح نهایی تان زیبایی و جلوه خاصی داشته باشد.

نمای راه راه برای دیوارهای داخلی خانه
این روش برای ایجاد رگه یا نوارهای باریک و ملایمی از رنگ ها روی دیوار به کار می رود، زمانی که این کار با ظرافت انجام گیرد، نتیجه نهایی هم به ظرافت یک پارچه دیده می شود، ترکیب رنگ و روغن جلا را با کمک یک غلتک به صورت عمودی روی دیوار بکشید، سپس به کمک یک قلم مو با موهای بلند نوارهای نازکی را روی دیوار پدید بیاورید. صبر و حوصله در این کار به شما کمک می کند تا نتیجه بهتری بگیرید.

نمای آجری در دیوارهای داخلی خانه
به راحتی می توانید توهم وجود نمای آجری را روی دیوارهای خانه خود به وجود بیاورید. برای این کار احتیاج به یک تخته با ابعاد نه چندان بزرگ خواهید داشت، تخته ای که بتوانید آن را به راحتی بلند کنید. بع از آن به تعدادی اسفنج احتیاج خواهید داشت که سطح این تخته را بپوشانند، اسفنج ها را روی تخته بچسبانید و آن را به شکل یک مهر در بیاورید، رنگ آجر روی آن بزنید و به سراغ دیوار های تان بروید.

چطور رنگ دیوار  های منزل رو انتخاب کنیم

حالا نوبت رنگ هاست. رنگی که میخواید باهاش کار کنید رو باید انتخاب کنید. در انتخاب رنگ باید اینکه چه فضایی رو رنگ میکنید(اتاق خواب، پذیرایی یا آشپزخانه و …) و همچنین به رنگ زمینه دیوارتون توجه کنید. همچنین به رنگ مبلمان منزلتون. یکی از ساده ترین راههای انتخاب ترکیب رنگهای مناسب، پارچه ها هستن. پارچه ای که به نظرتون زیباست جلوتون بذارید و ببینید از چه رنگ هایی استفاده کرده و هر کدوم به چه میزان. توصیه میکنم از رنگ های خیلی تند استفاده نکنید. به همین دلیل هم در لوازم مورد نیاز یک قوطی رنگ سفید هم قرار دادم. که رنگ مورد نظرتون رو کمی با سفید ترکیب کنید تا ملایم تر بشه.نظرات() 

تاریخ:سه شنبه 26 مرداد 1395-09:24 ق.ظ

نویسنده :mento m

نحوه تزیین درب ورودی منزل

عنوان : استفاده از گلهای زیبا برای درب ورودی

نحوه تزیین درب ورودی منزل به شما در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار زیبای منزل و تزیین درب ورودی منزل تان کمک میکند و نقش مهمی را در دکوراسیون جذاب منزل دارند.

راه حل های زیادی وجود دارد که به وسیله آن ها می توان در دکوراسیون داخلی خانه تغییرات چشمگیر و زیبا به وجود آورد، از ست کردن پرده و مبلمان و فرش گرفته تا ایجاد تغییر در اجزای تشکیل دهنده فضاهای داخلی. این مطلب هم می خواهد یکی از راه کارهای ایجاد تغییر را به شما نشان دهد.

این بار می خواهیم به سراغ درب ها برویم، درب هایی که شاید خیلی به نظر مهم نیایند، ولی اجازه بدهید بعد از دیدن این ایده راجع به شان صحبت کنیم، پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

ورود ویترای به ایران
تاریخ دقیق ورود این نوع نقاشی به ایران هنوز مشخص شده نیست، لیکن به احتمال زیاد نقاشی پشت شیشه از کشور آلمان وارد ایران شده است. روایات پذیرفتنی حاکی از آن است که این شیوه نقاشی از طریق بندر ونیز به سراسر دنیا صادرشده و از این طریق به بنادر جنوبی ایران رسیده و مورد توجه مردم قرار گرفته است.
این شیوه نقاشی بر پشت شیشه تخت اجرا می شود. در زمان صفویه این نوع شیشه در اصفهان و در شیراز تهیه می شده است. لیکن به دلیل فقدان نمونه های نقاشی پشت شیشه دوره صفوی تاکید بر تولید این نوع نقاشی در آن دوران میسر نیست.
در قرن دهم هجری (16م) با تاسیس سلسله صفوی دوران طلایی هنر ایران آغاز شد . لیکن از آن دوران آثار چندانی در دست نیست. پس از صفویه و در دوران افشاریه ترقی خاصی در هنرها مشاهده نمی شود.


یکی از محصولات این کارخانه ها در اصفهان، تهران و قم ساخت شیشه های تخت بود که برای نقاشی ویترای استفاده می شد. روش ساخت شیشه های تخت، سنتی و با دست و دارای کیفیت مطلوب نبوده است. تا آنکه در سال 1318 ه.ش در زمان پهلوی اول سلطنت شیشه های تخت با روش کششی در کارخانه شیشه ایران آغاز شد. نقاشی پشت شیشه در دوران زندیه به شهرهای جنوبی ایران رسیده و با مکتب گل و مرغ خانه های اعیانی را تزئین می نموده است و آنها را درگچ سقف ها و دیوارها همراه با قطعات آینه به کار می بردند.
از نقاشان به نام پشت شیشه در آن دروه آقا صادق شیرازی شاگرد علی اشرف نقاش معروف قرن 12ه بوده است. با شروع دوره فتحعلی شاه شیوه نقاشی صورت یا شبیه کشی بین نقاشان درباری و شبیه کش رواج می یابد و در این دوره نقاشی پشت شیشه به شکل مستقل اجرا می شود.
به طور کلی در دوران قاجار این هنر بین مردم محبوبیت یافته و نقاشان زیادی به این هنر پرداختند.

 

نقاشی روی درب های داخلی خانه
هر وقت احساس کردید ایده های تغییر دکوراسیون تان تمام شده است، به سراغ رنگ ها و نقش ها بروید، مطمئن باشید خودشان شما را راهنمایی می کنند. استنسیل هایی که در مطلب استنسیل راه حلی آسان برای نقاشی روی دیوار به شما معرفی کردیم را یادتان می آید؟ به راحتی می توانید به آنها اعتماد کنید که ظاهر درب های داخلی خانه شما را تغییر دهند. به وسیله آن ها و رنگ های جذاب طرح و نقش هایی را روی درهای داخلی به وجود بیاورید و از دیدن اثر هنری خودتان خوشحال شوید.

دکوپاژ روی درب های داخلی
یکی از جذاب ترین ایده هایی که می توانید روی درب های داخلی خانه تان پیاده کنید، دکوپاژ است. به این وسیله شما می توانید به راحتی و با کمی حوصله طرح و نقش دلخواه تان را روی درب های داخلی فضاهای منزل تان پیاده کنید.نظرات() 

تاریخ:دوشنبه 25 مرداد 1395-09:37 ق.ظ

نویسنده :mento m

ترکیب بندی زیبا و منحصربفرد کمد

عنوان : ترکیب بندی زیبا و منحصربفرد کمد

ترکیب بندی زیبا و منحصربفرد کمد تاثیر زیادی در منظم و مرتب بودن منزل دارد و مرتب کردن کمد لباس ها نقش مهمی را در دکوراسیون زیبای منزل بر عهده دارد.

اگر هر روز صبح هنگام آماده شدن برای رفتن به محل کار، با دیدن کمد لباس نامرتب خود تصمیم می گیرید شب آن را تمیز و مرتب کنید اما هرگز این اتفاق نمی افتد، شاید این روزها و نزدیک شدن به سال نو بهانه ی خوبی برای نو کردن کمد تان نیز باشد. این نو کردن می تواند شامل افزودن نظم دهنده های جدید به کمد یا رنگ آمیزی آن به رنگی برجسته و چشم گیر باشد. با ایده های ما همراه باشید تا کمد لباس تان را به عنصری تبدیل کنیم که نه تنها دیگر لباس های تلنبار شده را در آن نخواهید دید، بلکه از دیدن چنین عنصر برجسته ای در دکوراسیون منزل تان بسی لذت نیز خواهید برد.

مخزن مخفی
پشت لباسهای آویزان، ته كمد( در جایی از كمد كه بلا استفاده است) یك جا لباسی با قلاب‌های جفت دار می‌‌توانید نصب كنید تا محلی برای آویزان كردن كمربندها، شال‌ها باشد.
 
یك كمدشیك كه به راحتی می‌‌توان جلوی آن قدم زد
اگر می‌‌خواهید تصمیم بگیرید كه چه چیزی را نگه دارید و چه چیزی را نمی خواهید با قدم زدن در جلوی این كمدها در محدوده‌های 5/2 متریاین سوال‌ها از خود بپرسید: آیا این اندازه است؟ آیا این را می‌‌پوشی؟ آیا با این خوش قواره به نظر می‌‌آیی؟
اگر جواب شما به هركدام از این سوال‌ها نه بود حالا به این فكر كنید كه چه طوری از دست آن خلاص شوید.
طراحی بسیار شیك و اساسی
با حذف در‌ یكی از طبقه‌های كمد شخصی تان آن را به حالت روباز تغییر دهید . ویك آیینه كوچك رابه دیوا ر تكیه دهید و یك سری از وسایل و یادگاری‌هایتان را مقابل آن بگذارید.
همچنین بهترین جا برای نگه داشتن عطرها و ادكلن‌هایتان می‌‌باشد. برای اینكه كمدها معمولاَ تاریك و سرد هستند و شما می‌‌توانید به راحتی از آن استفاده كنید وقتی كه لباس می‌‌پوشید.

چوب لباسی های هم شکل و هم رنگ در کمد لباس
انتخاب چوب لباسی های یک شکل و یک رنگ به چشمان شما کمک می کند که فقط بر روی لباس ها تمرکز کنند.

ارتفاع های متفاوت برای طبقه های کمد لباس
برای اینکه بتوانید کمد تان را برای همه ی کالاها آماده کنید، بهتر است ارتفاع طبقات آن را متنوع در نظر بگیرید. چپاندن همه چیز در فضاهای خیلی کوچک باعث می شود کمد تان تنگ به نظر می رسد و این شما را عصبی می کند.

نظم دهنده زیورآلات در کمد لباس
وقتی همه ی زیورآلات در یک تقسیم بندی واضح قرار گیرند، انتخاب متناسب ترین ست برای لباس تان بسیار آسان تر و جذاب تر خواهد بود.نظرات() 

تاریخ:یکشنبه 24 مرداد 1395-09:37 ق.ظ

نویسنده :mento m

فوق العاده ترین متدها برای دکوراسیون حمام و سرویس کوچک

عنوان : ترفندها جدید برای دکوراسیون حمام

اگر حمام منزل شما متراژ کمی دارد مطمئنا با سختی های زیادی برای استفاده از آن روبرو هستید.مطمئنا با این موضوع هم آشنا هستید که اگر بخواهید متراژ آن را بزرگتر کنید و تغییراتی کلی برای بهبود وضعیت سرویس حمام و دستشویی خود داشته باشید باید زمان و هزینه زیادی صرف کنید.امروزه با مشورت با طراحان دکوراسیون و یا جستجو در میان مقالات و عکس های اینترنتی میتوانید ایده های فوق العاده ای برای تغییر دکور و ظاهر هر گوشه منزلتان بگیرید.این تغییرات صرفا نمی تواند به دلیل زیبایی باشد, این تغییرات ظاهر میتواند باعث کاربردی تر شدن,بزرگتر جلوه دادن و یا حتی دیده نشدن یک قسمت از منزل باشد.پس به راحتی زیر بار تغییرات بنیادی و کلی نروید.شاید با انجام چند کار ساده و رعایت چند نکته کوچک ولی مهم بتوانید به نتیجه دلخواهتان برسید.در ادامه برای کمک به کسانی حمام و یا سرویس بهداشتی کوچکی دارند 10 ایده ارائه می شود که به نظر ما خواندن آن تاثیر زیادی در تصمیم شما دارد.

اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید انرژی و دید مثبت است.یعنی نباید مدام نگران متراژ حمام و سرویس خود باشید و به خود استرس بیهود وارد کنید.در عوض می توانید به زیباتر کردن ظاهر آن و استفاده از همه فضای آن به صورت مثبت پرداخت.کار هایی که میتوانید برای   بهتر شدن فضای سرویس بهداشتی و یا حمامتان انجام دهید :

1.حذف وسایل اضافی که باعث بی نظمی می شود

دکوراسیون حمام وسرویس بهداشتی

به عنوان مدیر و صاحب خانه مهمترین دشمن زیبایی منزل شما بی نظمی و شلوغی بی مورد است.گاهی بعضی از وسایل علاوه بر کاربرد کم فقط باعث شلوغی و سردرگمی شما میشوند.همچنین باعث میشود که تلاش روزانه شما برای تمیز کردن و مرتب کردن منزل بیهوده به نظر برسد!در سرویس بهداشتی و یا حمام شما میتوانید با حذف وسایلی مانند قفسه های اضافی و وسایل دکوری باعث افزایش فضا شوید.

2.افزایش نور طبیعی

دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

نور طبیعی یکی از ابزارهای موثر و مهم در کار دکوراسیون است.این آیتم نه تنها باعث یکنواختی نمی شود, بلکه به عنوان یک منبع نا محدود و متنوع شناخته میشود.برای اضافه کردن نور طبیعی به دکوراسیون حمام و یا سرویس بهداشتی میتوانید از یک دریچه کوچک استفاده کنید و یا می توانید زمینه ایجاد یک پنجره بزرگ را فراهم کنید.بسیاری از افراد با استقاده از یک شیشه مات راه حل دوم, یعنی ایجاد یک پنجره بزرگتر را انتخاب میکنند.

3.انتخاب رنگ

دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

یکی از راه هایی که میتواند تاثیر زیادی در بزرگتر نشان دادن سرویس و یا حمام شما داشته باشد رنگ است.علاوه بر این نکته, رنگ آمیزی دیوارها با در نظر گرفتن تاثیر روانی رنگها و علایق شما می تواند باعث تغییر روحیه شما نیز بشود.پس نقاشی دیوار ها را در صدر لیست کارهای خود قرار دهید.رنگ کردن دیوار های ساختمانی, کاری است که هر کسی که با یک سری اصول اولیه این حرفه آشنا باشد می تواند انجام دهد.شما هم میتوانید که با در نظر گرفتن بودجه خود این کار را شخصا انجام دهید و یا این که نقاشی را به یک فرد حرفه ای واگذار کنید تا بتوانید از کیفیت بالای کار او لذت بیشتری ببرید.رنگهای روشن, مانند سفید, سبز, خاکستری روشن, فیروزه ای و غیره می تواند برای یک فضای کوچک عالی باشد.زیرا باعث بزرگتر نشان دادن فضا و شاد بودن آن می شود.به شما پیشنهاد میکنیم که از رنگهای تیره برای فضای کوچک استفاده نکنید.

4.استفاده از کاغذ دیواری و یا تصاویر روی دیوارها

دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

اگر قصد استفاده از یک استیکر و یا کاغذ دیواری روی دیوار های سرویس و یا حمام خود را دارید سعی کنید برای فضاهی کوچک از کاغزهای کم نقش تر و ساده تر استفاده کنید و یا سعی کنید در یک قسمت از کاغذهای ساده استفاده کنید تا باعث شلوغی بی مورد وخسته کننده نشود.شما میتوانید روی دیوار های خود از یک نقاشی و یا استیکر استفاده کیند.به شما پیشنهاد می کنیم ریسک این کار را بپذیرید و آن را انجام دهید تا تاثیر فوق العاده آن را در سرویس و یا حمام خود ببیند.سعی کنید از یک حرفه ای در این کار کمک بگیرد تا تاثیر آن را به چشم خود ببینید.

5.استفاده از وسایل ساده و کلاسیک

طراحی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

زمانی که قصد چیدمان حمام و یا سرویس خود را داشتید باید این نکته را در انتخاب وسایل خود در نظر بگیرید که فضای شما کم است,پس باید وسایلی ساده با سطوحی بدون برآمدگی و طرح خاص باشد.این موضوع بسیار تاثیر گذار است به عنوان مثال در حمامی که در عکس بالا میبینید اولین نکته ای که به نظر می رسد زیبایی, و اندازه بودن وسایل نسبت به فضا می باشد.سعی کنید رنگ این وسایل تمایل به رنگ های روشن و خنثی داشته باشد.

6.استفاده از وسایل پر زرق و برق

طراحی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

وسایل پر زرق و برق تاثیر زیادی در بعضی از طراحی ها مخصوصا در فضاهای کوچک دارد.هدف از استفاده از وسایل جذاب و رنگارنگ این است که از به چشم آمدن فضای کوچک حمام یا سرویس ما جلوگیری کند.استفاده از این وسایل باعث جلب توجه و  لذت بردن دیگران می شود.البته باید به این نکته توجه داشت که نیازی نیست هزینه سنگینی برای این وسایل متحمل شوید بلکه می توانید از وسایل ارزان تر هم استفاده کنید.

7.استفاده از کاشی های نقش دار

طراحی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

کاشی های زیبا و چشم نواز میتواند تاثیر زیادی در زیبایی سرویس ما داشته باشد.این روزها تنوع زیادی از مجموعه رنگها, سبک ها و طرح ها در کاشی ها و کف پوش ها وجود دارد.شما برای رنگ کاشی ها نیز می توانید از رنگ های روشن استفاده نمایید تا باعث بزرگتر نشان داده شدن فضا خود شوید.رنگهای مانندخاکستری روشن,آبی آسمانی,رنگ کرم و غیره.

8.استفاده از آینه

 طراحی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

استفاده از آینه در حمام و یا دستشویی به یک قانون اصلی برای دکور این دو محل تبدیل شده است.سعی کنید سایز آینه ای که در نظر میگیرید بزرگ باشد تا باعث بیشتر نشان دادن متراژ سرویس یا حمام شما شود.آینه باعث انعکاس نوری که اضافه کردید می شود.همچنین می توانید از آینه های با قاب های طرح چوبی یا ام دی اف و یا فانتزی استفاده کنید که می تواند باعث ایجاد جذابیت و گیرایی می شود.

9.انتخاب یک نقطه کانونی عالی

طراحی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

در انتخاب یک نقطه کانونی برای قرار دادن وسایلی مانند آینه, لامپ ها,تابلو ها و ... دقت و وسواس به خرج دهید تا به چشمان خود تاثیر این نکه ریز اما مهم را ببینید.نگران این نباشید که اگر وسایلتان را در یک قسمت متمرکز گردید دچار شلوغی و بی نظمی می شوید.

10.تجدید نظر در مورد سیستم روشنایی

طراحی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

حمام شما یک جایگاه ویژه در خانه شما دارد, زیرا در این مکان شما ظاهر خودتان را برای تمام روز آماده می کنید.این موضوع بسیار حساس است زیرا مطمئنا از تاثیر ظاهر مثبت در روابط اجتماعی روز مره آگاه هستید.این امر با نور استاندارد و کافی در دکوراسیون سرویس بهداشتی یا حمام شما محقق میشود.تجهیزات نورپرازی, سبک نورپردازی و انواع مدل لامپها موارد کوچکی هستند که با استفاده از آنها نتیجه ای بزرگ دریافت میکنید.نظرات() 

تاریخ:شنبه 23 مرداد 1395-10:01 ق.ظ

نویسنده :mento m

نحوه تمیز کردن آشپزخانه برای خانه تکانی نوروز

عنوان : نحوه مرتب کردن آشپزخانه برای خانه تکانی نوروز  

نحوه تمیز کردن آشپزخانه برای خانه تکانی نوروز به شما در تمیز کردن و نظم بخشیدن به دکوراسیون و طراحی داخلی آشپزخانه تان کمک میکند. حتما تا به حال به این توجه کرده اید که حال و هوای آشپزخانه چقدر می تواند در فضای خانه مؤثر باشد. وقتی این فضا درست چیده نشده باشد یا دچار آشفتگی و بی نظمی باشد، حتی کوچک ترین کارها مثل تهیه ی صبحانه نیز عذاب آور می شود. مهم این است که چگونه و با چه برنامه ای به این اتفاق حمله کنیم و اجازه ندهیم این آشفتگی به ذهن ما نیز نفوذ کند. بدون شک شما بسیاری از کارهای نظم بخشی و تمیزکاری آشپزخانه را روزانه و هفتگی انجام می دهید، اما همیشه کارهایی وجود دارند که از قافله جا می مانند. پیشنهاد می کنم لیستی از کارهایی که انجام شده و یا در طول روز و هفته انجام می شود تهیه کنید و تمرکز خود را بر روی کارهایی بگذارید که مدت هاست انجام نشده اند. برای انجام آن ها، ابتدا کارهای بزرگ تر و زمان برتر را انجام دهید و سپس بروید سراغ کارهای کوچک تر.

نکته ی مهمی که وجود دارد این است که علاوه بر تمیزی و نظم آشپزخانه ی خود، به کاربردی بودن آن نیز توجه کنید. این بار فکرشده عمل کنید و ببینید چگونه می توانید حداکثر بهره را از آشپزخانه و امکانات آن ببرید و استفاده از آن فضا را تا حد ممکن برای خود راحت سازید.

ابتدا بروید سراغ یخچال فریزر. همه چیز را بیرون بیاورید و علاوه بر غذاهای مانده، خوراکی ها و موادی را که مدت هاست در یخچال مانده اند و استفاده ای ندارند را دور بریزید. قفسه ها، کشوها و بدنه ی یخچال تان را کاملا با آب گرم و صابونی تمیز کنید.
حالا بروید سراغ لوازم خانگی دیگر؛ چربی های گاز را بزدایید. مایکروویو را تمیز کنید و هر وسیله ی برقی کوچک و بزرگ دیگر که در آشپزخانه تان دارید برق بیندازید.
علاوه بر تمیز کردن این لوازم، هر وسیله ای را که ممکن است از جای خود جا به جا کنید و فضای پشت آن را گردگیری و تمیز نمایید.
 برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی آن را بدون این که چیزی درونش باشد، روشن کنید.


برای از بین بردن بوی بد سطل زباله می توانید آن را با تکه های یخ که با مقدار مساوی آب و سرکه درست کرده اید، تمیز کنید.

پس از رنده کردن مواد غذایی مانند پنیر مقداری از آن به رنده می چسبد. اگر می خواهید رنده آشپزخانه تان تمیز باشد، یک فرچه ظرفشویی برای پاک کردن آن داشته باشید و بلافاصله بعد از استفاده هر ۲ قسمت داخلی و خارجی رنده را با آن تمیز کنید.

برای تمیز کردن لکه های روی فنجان های سفید چینی و ظروف شیشه ای و لعابی، خمیری از سرکه یا آبلیمو و نمک تهیه کنید و روی سطوح داخلی و بیرونی ظروف بزنید و پس از یک ساعت آب بکشید.

بـررسـی هـا نـشـان داده ۴ میـلیـون میکروارگانیسم در دستمال های مخصوص گردگیری و نظافت وجود دارد که عاملی برای ایجاد آلودگی است. برای از بین بردن میکروب ها بعد از نظافت آشپزخانه این دستمال ها را با آب گرم با دمای بالای ۶۰درجه سانتی گراد بشویید.

برای پاک کردن جرم و رسوبات کتری، مقدار مساوی سرکه و آب را ۳۰ دقیقه در کتری بجوشانید و سپس رسوبات نرم شده را جدا کنید. برای از بین بردن جرم کتری می توانید از محلول ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری جوهرلیمو در یک لیتر آب نیز استفاده کنید.نظرات() 

تاریخ:پنجشنبه 21 مرداد 1395-10:23 ق.ظ

نویسنده :mento m

تکنیک انتخاب زیباترین رنگ کابینت آشپزخانه

عنوان : متد انتخاب خاص ترین رنگ کابینت آشپزخانه

انتخاب رنگ برای دکوراسیون آشپزخانه و بخصوص کابینت ها در طراحی آشپزخانه اهمیت زیادی دارد و تکنیک انتخاب جذابترین رنگ کابینت آشپزخانه به شما در این زمینه کمک میکند. رنگها می توانندظاهر آشپزخانه راتغییر دهند و حس آن را متفاوت کنند،حتی می توانند دلگیرترین و تاریک ترین آشپزخانه را هم تغییر دهند. البته توجه به وسعت فضای آشپزخانه برای  انتخاب درست رنگها بسیار مهم می باشد. چنانچه آشپزخانه کوچک و تاریک است نیاز به رنگهای گرم و روشن دارد تا با کمک آن فضا را روشن کند. همچنین یک فضای بزرگ و بی روح نیازمند رنگهایی تند و جذاب است. اگرچه تک رنگ همیشه شیک  است. کمی جسارت نیاز  است تا بتوان از رنگ های شاد و زنده استفاده کرد. استفاده از رنگهایی که با چیدمان کلی آشپزخانه هماهنگ باشد. باید به این نکته توجه داشت  که رنگها با نور تغییر می کنند. روشنایی طبیعی روز شدت رنگ را افزایش  می دهد ولی نورپردازی هوشمندانه می تواند درجه رنگ و حس القایی آن را تغییر دهد.


رنگ های روشن غالب تر از رنگ های تیره به نظر می رسند ز یرا رنگ های روشن  نور را بازتاب داده و درخشان به نظر می رسند  و  همین  امر  موجب جلب  توجه  بیشتر  می شود. این   قاعده را  می توان در  رنگ آمیزی  و  انتخاب رنگ دکوراسیون  آشپزخانه برای بیشتر جلوه دادن سطوح دلخواه به کار ،برد.  اگر  فضایی  دارای  مقادیر متوسطی  از رنگ تیره و  مقادیر   اندکی رنگ روشن  باشد چشم به فضای  روشن تر جلب می شود . بنابراین مهم است که برای جلب توجه از رنگ قوی با نور زیاد استفاده شود.

رنگ قرمز از آن دسته رنگ های مدرنی است که طرفداران خاص خود را دارد. باید توجه داشته باشید که اگر این رنگ را برای فضای داخلی خود استفاده می کنید نیاز مند فضایی نسبتا بزرگ است. چرا که رنگ قرمز در فضاهای کوچک شما فضای شما را گرفته تر می کند به خصوص اگر در ترکیب با رنگ هایی همچون سیاه در فضا بنشیند، نکته ی مهم دیگر این است که اگر شما رنگ قرمز را برای فضای داخلی خود انتخاب می کنید برای روی اپن خود لوازم و وسایل کمتری قرار دهید چرا که رنگ قرمز به اندازه ی کافی فضای شما شلوغ می کند .

رنگ هایی به طیف سبز به خوبی می تواند برای آشپزخانه های خاص در نظر گرفته شود. برای ترکیب رنگ سبز با سایر رنگ ها رنگ زرد می تواند بهترین گزینه باشد. رنگ سبز برای کابینت ها رنگی است که بیشتر خاص پسندان از آن استفاده می کند و به خوبی می تواند در کنار سایر لوازم و وسایل شما بدرخشد.

رنگ بنفش به خصوص طیف پر رنگ آن حتما باید در ترکیب با رنگ هایی مثل سفید در فضای داخلی شما قرار بگیرد چرا که سبب گرفتگی فضای داخلی شما می شود. وقتی از رنگ بنفش برای فضای داخلی خود استفاده می کنید توجه داشته باشید که المان هایی از این رنگ را در سایر بخش های مرتبط با فضای آشپزخانه به کار ببرید این عمل به خوبی به هماهنگ شدن و یک پارچه شدن فضای داخلی شما کمک می کند.

یک رنگ خنثی دیگر که به خوبی می تواند در فضای داخلی شما خوش بشیند رنگ طوسی است، اما این رنگ حتما باید به صورت ترکیبی در فضای آشپزخانه قرار بگیرد. از جمله رنگ های خوش ترکیب با طیف رنگی طوسی می تواند نارنجی، زرد و بنفش کم رنگ باشد که با توجه به سایر وسایل و لوازم می توانید بهترین آن را برای فضای داخلی خود استفاده نمایید.

 رنگ نارنجی به دلیل خاصیت انرژی بخشی که دارد برای فضای عملکردی همچون آشپزخانه مناسب ترین گزینه است. اما توجه داشته باشید که این رنگ نیز همانند قرمز فضای شما را شلوغ می کند پس سعی کنید فضای آشپزخانه ی شما حالت نمایشگاهی خود را حفظ نماید.

طیف رنگی آبی و یا آبی خاص برای کابینت هایی به سبک کلاسیک می تواند رنگ زیبایی باشد. اما توجه داشته باشید که آبی که تناژ رنگی طوسی را در ترکیب خود دارد برای فضای عملکردی آشپزخانه نسبت به سایر آبی ها مناسب تر است، رنگ های آبی کم رنگ و طیف های فانتزی تر آن مناسب برای اتاق خواب است، اما هیچ قانونی شما را در استفاده از آن ها منع نمی کند.

این رنگ از آن دسته رنگ هایی است که کمتر کسی به سراغشان می رود، اما اگر زرد خوش رنگی را برای فضای آشپزخانه ی خود استفاده نمایید قطعا توجه همگان را به خود جلب خواهد کرد. رنگ زرد هم در فضای آشپزخانه های کم نور می تواند به خوبی روشنایی ایجاد کند اما نسبت به رنگ سفید گرمای بیشتری به فضای آشپزخانه ی شما می بخشد به خصوص اگر با رنگ هایی مثل قهوه ای در فضا ترکیب شوند گرمای بیشتری را به فضای شما می بخشند.  نظرات() 

تاریخ:چهارشنبه 20 مرداد 1395-01:34 ب.ظ

نویسنده :mento m

نکات ویژه و متدهایی در مورد تمیز کردن لوستر

عنوان : نکته های طلایی و متدهایی در مورد تمیز کردن لوستر

نکات طلایی در مورد تمیز کردن لوستر به شما در روزهای پایانی سال کمک زیادی در نحوه تمیز کردن و برق انداختن لوستر و طراحی داخلی بسیار زیبای منزل می کند. به روز های پایانی سال نزدیک می شویم و کم کم همه در هیاهوی انجام کارهای پایانی سال خود هستند، خانه تکانی یکی از آن موارد پر زحمت و صد البته دلچسب در این روزهای پایانی سال است، البته برای آن دسته از خانم های کدبانو حتما به اتمام رسیده است. اما اگر هنوز خانه تکانی شما به اتمام نرسیده است با ما همراه باشید تا ریزه کاری های آخر خانه تکانی را با هم مرور کنیم. بی شک جذاب ترین بخش یک لوستر کریستالی تشعع نور در گوی های کریستالی و سایر اجزای کریستالی آن است، اما این جذابیت در صورتی به خوبی نمایان می شود که لوستر ها تمیز و درخشان باشد، امروز در این مطلب به بررسی نحوه ی تمیز کردن لوستر ها می پردازیم با ما همراه باشید. یک روش بسیار ساده برای پاک کردن لوسترها . با این روش ساده می توانید لوستر هایی شفاف و بدون لک و پرز داشته باشید.

برای تمیز کردن لوستر های خانه بدون آنکه اثری از پرز و لکه باقی بماند از این روش استفاده نمایید. ابتدا یک پارچه بزرگ در قسمت لوستر روی زمین بیندازید تا قطرات آبی را که از لوسترخواهد ریخت، جذب کند. سپس یک لیوان را با یک قسمت الکل و سه قسمت آب پر کنید. لیوان را بالا برده زیر هریک از آویزها بگیرید به طوری که قطعات بلوری لوستر در مایع داخل لیوان غوطه ور شوند. با این روش قطعات بلورین بدون آن که اثری از لکه های آب یا پرز پارچه بر روی آنها باقی بماند، خشک خواهند شد. قسمت هایی که تمیزکردن آن ها به این طریق ممکن نیست، دستکش به دست کرده و انگشتان خود را با مایع داخلی لیوان خیس کنید و سپس قسمت های مورد نظر را تمیز نمایید.

نکاتی که در نظافت لوستر ها باید به آن توجه کنید:

قبل از اینکه قطعات لوستر را از هم جدا کنید، از شکل کامل شده‎ی آن عکس بگیرید تا بعدا هنگام سوار کردن دوباره، کمکتان کند.
زیر محل قرار گیری لوستر روی کف زمین، پتویی ضخیم قرار بدهید. این کار باعث می‎شود در صورت افتادن کریستال ها، روی سطح نرمی بیفتد و نشکند همچنین گرد و خاک موجود روی آن ها در هنگام جدا کردن به فرش شما منتقل نشود.
برای تمیز کردن وسایل کریستالی مانند دیوار کوب ها و یا لوستر از مواد شوینده قوی مانند وایتکس و پودرهای ظرف شویی و لباسشویی جدا خودداری کنید. مواد شونیده می توانند جلا و تازگی لوستر را از بین ببرند و آن را تیره کنند.
در تمیز کردن لوسترها یک نکته طلایی نیز وجود دارد آن هم این است که یک دستمال نمدار می تواند در یک ثانیه معجزه کند. تنها کافی است هفته ای یک بار با دستمال نمدار لوسترتان را تمیز کنید تا همیشه ظاهر نو و اولیه خودش را حفظ کند.


توجه داشته باشید که برای لوستر های برنزی می توانید مسواکی را در آب لیموترش تازه فرو کنید و با دقت و حوصله به همه جای ظرف مخصوصاً فرورفتگی‌ها و زوایای آن بمالید و این کار را چند بار تکرار کنید بعد ظرف را آب کشیده و خشک کنید.
برای لکه‌زدایی از لوسترهای برنزی نیز می توانید یک قاشق سوپ‌خوری الکل را در یک لیتر آب و صابون بریزید و برنز را چند بار با این مایع بشویید و سپس خشک نمایید.نظرات() 

تاریخ:سه شنبه 19 مرداد 1395-11:04 ق.ظ

نویسنده :mento m

طراحی داخلی کلاسیک و بسیار زیبای خانه

عنوان : طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک و بسیار زیبای منزل

طراحی دکوراسیون داخلی منزل به خصوص به سبک مدرن و امروزی از اهمیت زیادی در طراحی فضای داخلی منزل برخوردار است و طراحی مدرن و بسیار زیبای دکوراسیون داخلی به زیبایی هرچه بیشتر فضای منزل شما کمک میکند. امروزه طراحان چیدمان خانه سعی دارند با ترکیب عناصری از سبک های قدیم و جدید چیدمانی مدرن و نو در خانه به وجود آورند. اگر می خواهید چیدمان خانه تان را تغییر دهید لازم نیست تمامی وسایل خانه و همه چیزهایی که در اختیار دارید و عمری برای جمع کردن آنها سعی و هزینه کرده اید، را دور بریزید. تنها کافی است با تغییر دادن یکی از وسایل، محیطی مدرن و جدید به وجود آورید. به طور مثال اگر از میز و صندلی غذاخوری تان خسته شده اید یا یک نواختی خانه دلتان را زده و خواهان یک تغییر تحول آن هم با هزینه کم هستید، می توانید فقط با تعویض صندلی ها یا حتی با تغییردادن پارچه روکش صندلی ها آنها را به سبکی جدید درآورید و حس و حالی نو به فضای خانه ببخشید.

 

این روزها که خانه ها کوچک تر و کوچک تر می شوند و تهیه تزئینات منازل هزینه گزافی می طلبد باید به فکر راهکارهایی ساده و ارزان برای داشتن چیدمان مطلوب در محیط منزل باشیم. با راهکارهای ساده برای تزئین خانه آشنا شوید.


رنگ یاسی روشن از دسته رنگ‌های خنثی است که خطای دید را در فضا بیشتر می‌کند و حس بزرگ‌تر بودن فضا را به افراد القا می‌کند. اگر می‌خواهید رنگ مناسبی را برای خانه‌ای مدرن با زوایای شکسته بسیار انتخاب کنید، رنگ یاسی را که یکی از گزینه‌های بسیار ایده آل و مناسب است، برگزینید.
با استفاده از کف‌پوش‌های براق چوبی، فضایی ساده، مدرن و در عین حال، شاعرانه پدیدار می‌شود. در کنار مبلمان ساده و کاربردی امروزی استفاده از کف‌پوش‌های چوبی، جلوه‌ای طبیعی به خانه می‌دهد و فضایی گرم و راحت برای به پایان رساندن خستگی‌های روزانه در خانه خلق می‌کند. برخلاف زمینه بسیار ساده و بی‌پیرایه مخلوطی از رنگ‌های گرم و زیبا مانند کرم و قهوه‌ای روشن را برای مبلمان، بنفش تیره را برای پرده‌ها و فرش، یاسی و لیمویی را برای کوسن‌ها می‌بینید که با استفاده از این رنگ‌ها توجه هر کسی به محدوده استراحت جلب می‌شود. اتاق نشیمن را می‌توانید مملو از کوسن‌های رنگی کنید تا فضای استراحت را با دیگر فضاهای خانه متفاوت سازید.
چیدن مبلمان اتاق‌نشیمن به صورت دایره‌ای یا نعلی شکل، احساس در جمع بودن را القا می‌کند و برقراری ارتباط در این نوع چیدمان‌ها بسیار ساده‌تر و صمیمی‌تر است. به‌طور معمول، اتاق‌های نشیمن مرکزیت دارند، این مرکزیت می‌تواند به‌وسیله شومینه و یا دکوراسیون - نور و یا پنجره‌ای رو به نمایی زیبا باشد. در این تصویر میز سبزرنگ و فرش بنفش تیره با داشتن رنگ‌های تند به فضای نشیمن مرکزیت داده‌اند.
استفاده از گل و گیاه در خانه‌هایی که به سبک مدرن چیدمان شده‌اند، بسیار توصیه می‌شود، چرا که موجب تلطیف فضای خانه با آن خطوط راست و زوایای شکننده می‌شوند. همچنین از دیگر مزایای استفاده گل و گیاه، ارتقای روحیه اعضای خانواده است.بهتر است به هر قیمتی راضی نشوید خانه تان را زیبا کنید. اگر خانه شما در روز دارای نور کافی نیست از پرده های سنگین و ضخیم به بهانه شکیل بودن و شیک بودنشان استفاده نکنید. نور خانه یکی از فاکتورهای مهم در داشتن چیدمانی زیبا و روح بخش است پس خودتان را مجبور نکنید که از همه کلیشه ها برای چیدمان خانه استفاده کنید.نظرات() 

تاریخ:دوشنبه 18 مرداد 1395-09:52 ق.ظ

نویسنده :mento m

چه نوع مبلمانی برای خانه مناسب است؟

عنوان : چه نوع مبلمانی برای خانه عالی است؟

طراحی دکوراسیون منزل دارای ترفندهای زیادی است ؛ اگر میخواهید طراحی دکوراسیون بسیار زیبایی برای منزل خود داشته باشید از مبلمان و فرش ست در طراحی دکوراسیون منزل استفاده کنید. اگر مایل هستید در فضای داخلی خانه خود تفاوت ایجاد کنید، می‌توانید تمام رنگ‌هایی که برای دکوراسیون منزل‌تان انتخاب کرده‌اید را در هر سه عنصر پرده، فرش و مبل به کار ببرید. این کار مهارت زیادی می‌خواهد اما اگر نتیجه خوب از آب درآید، بسیار هیجان‌انگیز است. می‌توانید چند مبل با رنگ‌های مختلف و فرشی با توناژهای رنگی متفاوت و پرده‌ای از ترکیب رنگ‌های مختلف را در کنار هم ست کنید.

اگر از رنگ سفید برای دیوارها و سقف فضای‌تان استفاده کرده‌اید برای از بین بردن حس کسالت و یکنواختی فضا می‌توانید از یک رنگ واحد و پرجلوه برای پرده، کوسن‌ها و فرش اتاق‌تان استفاده کنید. اما دقت کنید رنگ‌ها نباید دقیقا یکسان باشند.

اگر خواهان فضایی با حس و حال کلاسیک و آرامش بخش هستید، از تنالیته رنگ های گرم استفاده کنید. و از ترکیب تمام رنگ هایی که انتخاب کرده اید در جزئیات مبل و فرش و پرده بهره ببرید. در سبک کلاسیک برای عمق دادن به فضا تمام رنگ ها در بافت ها و شکل های مختلف می توانند در منزل شما تکرار شوند. در این صورت فضای کلاسیک زیبایی را می توانید در منزل خود تجربه کنید.

ست کردن مبل و فرش و پرده بسیار بر دکوراسیون داخلی منزل شما تاثیر گذار هستند، هر چه قدر انتخاب رنگ خوبی برای پرده ها و مبلمان داشته باشید این زیبایی فقط با انتخاب یک فرش مناسب تکمیل خواهد شد.برای مبل ست با پرده می توانید مانند عکس بالا از یکی از رنگ های پارچه و کوسن های مبلتان الهام بگیرید، از فرش های روشن نترسید، درست است که در نظر اول تمیز کردن آن کاری دشوار به نظر می آید اما نمی توان از جلوه و زیبایی که به فضای داخلی و دکوراسیون منزل تان می بخشند به سادگی گذشت.

برای اینکه فضای اتاق‌تان را از کسالت و بی‌روح بودن خارج کنید، بهترین گزینه استفاده از فرش‌های پرنقش ایرانی با رنگ‌های بسیار شاد است. فضاهایی را که اغلب دکوراسیون کرم و قهوه‌ای دارند با فرش‌های ایرانی زیباتر دیده می‌شوند. برای اینکه فضا جذاب‌تر باشد، می‌توانید از کوسن‌هایی زیبا با نقش‌مایه‌های همان فرش‌ها استفاده کنید. فرش ایرانی پرنقش و نگار و پر از رنگ است. سعی کنید در کنار آن از پارچه‌های ساده‌تر استفاده کنید تا فضا سنگین و شلوغ نشودنظرات() 

تاریخ:یکشنبه 17 مرداد 1395-09:36 ق.ظ

نویسنده :mento m

طراحی دکوراسیون برای حجم دار نمایش دادن آشپزخانه کوچک

عنوان : طراحی دکوراسیون برای بزرگتر جلوه دادن آشپزخانه کوچک

طراحی دکوراسیون به شیوه صحیح و اصولی تاثیر زیادی در بزرگتر جلوه دادن آشپزخانه کوچک دارد. در اینجا با نکاتی برای طراحی دکوراسیون برای بزرگتر جلوه دادن آشپزخانه کوچک آشنا می شوید. آشپزخانه ها از جمله فضاهایی در دکوراسیون منزل هستند که حتی اگر کوچک باشند، خوشبختانه با ترفند های دکوراسیون و تجهیزات متنوعی که اکنون در بازار موجود است، می توان آن ها را به راحتی مجهز کرد و با کمبود فضا مواجه نشد. از طرف دیگر بزرگ تر نشان دادن آن ها از نظر بصری نیز موضوع مهمی است.

رنگ های روشن مخصوصا سفید می تواند کمک بزرگی به خواسته شما نماید. استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون آشپزخانه کوچک شما آن را به مکانی بزرگتر و شادتر تیدیل می نماید. لطفا به عکس زیر توجه نمایید به نظر شما این آشپزخانه یک آشپزخانه کوچک و دلگیر است؟ در این طراحی که با رنگ سفید انجام گرفته است نکات بسیار مثبتی به چشم می خورد.

رنگ سفید در کنار نور پردازی مناسب و استفاده به جا از میز بار(با قرار دادن یک تخته چوب ساده روی اوپن آشپزخانه) که آشپزخانه را از میز نهارخوری بی نیاز کرده است. برقراری ارتباط با محیط بیرونی آشپزخانه و استفاده مناسب از فضاهای داخل کابینت ها و اوپن برای جابه جایی لوازم مختلف از ویژگی های مثبت در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک است که آن را بسیار مناسب و ایده آل نموده است.

درست مانند شلف های باز، درب های شیشه ای کابینت به بزرگ تر به نظر رسیدن آشپزخانه های کوچک کمک بسیاری می کنند. مزیت این کابینت ها نسبت به شلف های باز، این است که لوازم داخل شان را از خاک گرفتن و چربی گرفتن حفظ می کنند. فقط باید به نظم وسایل درون آن ها توجه داشته باشید تا ظاهر آشفته ای به وجود نیاورند. مزیت دیگر کابینت ها با درب شیشه ای، دیدن اشیای درون آن ها است.

با محیط اطراف آشپزخانه ارتباط برقرار نمایید. هیچ چیز به اندازه برقراری ارتباط با محیط اطراف آشپزخانه عملا آشپزخانه شما را بزرگتر نمی نماید. پس از برقراری ارتباط با محیط اطراف آشپزخانه غافل نشوید. شما می توانید با قرار دادن یک میز بار و یا استفاده از اوپن آشپزخانه به عنوان میز غذاخوری ارتباط را با محیط پیرامون آشپزخانه کوچک خود بر قرار نمایید.

در مقابل اشتیاق خود به دکور کردن آشپزخانه تان با عناصر شلوغ و متنوع مقاومت کنید زیرا این عناصر فضا را از نظر بصری سنگین کرده و کوچک تر نشان می دهند. در عوض از تجهیزاتی با خطوط صاف و ساده که از نظر بصری سبک به نظر می رسند و فضای زیادی از کف را اشغال نمی کنند، استفاده نمایید.نظرات() 

تاریخ:شنبه 16 مرداد 1395-09:32 ق.ظ

نویسنده :mento m

نوع چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب کوچک

عنوان : نحوه چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب کوچک

نحوه طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک تاثیر زیادی در زیبایی و بزرگتر جلوه دادن فضای داخلی اتاق خواب دارد. ما همواره در طراحی دکوراسیون اتاق کوچک با عادت ها و قوانین قدیمی رو به رو می شویم که پذیرش و اجرای این قوانین بارها اتاق های کوچک خانه ما را تحت تاثیر خود قرار داده است اما همه این باور ها دقیقا در جهت مثبت و مناسبی نمی تواند به دکوراسیون اتاق کوچک روحی تازه و ظاهری بزرگتر ببخشد. در ادامه قصد داریم باورهای اشتباه را که باعث ایجاد محدودیت هایی در طراحی دکوراسیون اتاق کوچک ما می شود با هم مرور کنیم ما را در ادامه همراهی کنید.
یک نکته بسیار مهم که در چیدمان لوازم اتاق خواب باید رعایت شود قرار گیری مناسب تخت خواب است، تخت خواب شما به لحاظ ایمنی نباید زیر پنجره قرار بگیرد، این موضوع اشتباه رایجی است که اغلب همه مرتکب آن می شوند، تخت خواب با توجه به نوع پلان اتاق باید با فاصله در کنار پنجره قرار بگیرد قرار بگیرد. و تا حد امکان از درب ورودی اتاق دید نداشته باشد.

نور پردازی نا مناسب و کم اتاق خواب

اگر تنها منبع نور اتاق شما یک لامپ سقفی است ،‌ باید بدانید که نور اتاق شما نامناسب است. نور اتاق خواب باید ملایم و جذاب باشد. یک دیمر برای چراغ بالا سر خود قرار دهید. اینکار فوق العاده آسان است و شما نیاز به یک برقکار ندارید.


قوانین اشتباه در طراحی دکوراسیون اتاق کوچک :

در طراحی دکوراسیون اتاق های کوچک باید از رنک سفید و یا رنگ های روشن استفاده کرد: زمانی تصور می شد که با استفاده از رنگ سفید و یا رنگ های روشن خنثی اتاق کوچک ، بزرگتر به نظر می رسد این در حالی استکه رنگ دیوار تاثییر بسیار کمی بر اندازه ظاهری اتاق دارد و بیش از هر چیز انتخاب مبلمان و چیدمان لوازم مختلف در اتاق می تواند در اندازه ظاهری آن تاثیر گذار باشد از آن گذشته استفاده از رنگ های گرم باعث ایجاد حس صمیمیت بیشتری در اتاق می شود.


استفاده از پرده کرکره ای کوچک ( و یا به طور کلی استفاده نکردن از پرده برای پنجره)

پرده ی پنجره ها یکی از نقاط کلیدی در اتاق خواب هستند. زیرا حریم خصوصی فضا را حفظ میکنند و بازدارنده ی میزان تابش نور به داخل فضا هستند و لایه ی دیگری از طراحی محسوب میشوند. بنابراین اگر پنجره ی اتاق خواب شما از خانه ی همسایه دید دارد باید از پرده برای پنجره ی خود استفاده کنید اما ،‌اول از همه باید پرده مناسب و درست باشد. این پرده های کرکره ای کوچک مناسب نیستند. آنها گرد و غبار را در لا به لای خود جمع میکنند و زمانی که آن را بالا پایین میکنید این گرد و غبار ها به داخل فضا پراکنده میشوند. به جای آنها میتوانید از پرده های رومی زیبا مثل این تصویر استفاده کنید. و یا از دو لایه پرده ی بلند استفاده کنید. یک لایه میتواند از حریر و کتان باشد و لایه ی دیگر برای تنظیم نور است تا محیطی را فرراهم کند که شما واقعا برای استراحت به آن نیاز دارید.نظرات() 

تاریخ:پنجشنبه 14 مرداد 1395-11:13 ق.ظ

نویسنده :mento m

داشتن پرده ای زیبا برای خانه ای لوکس

عنوان : پرده شیک و خلاقانه برای دکوراسیون پذیرایی 

استفاده از پرده زیبا و خلاقانه برای دکوراسیون داخلی منزل سبب ایجاد تنوع و زیبایی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل میشود و با استفاده از پرده های متنوع میتوانیم فضای داخلی منزل خود رابسیار دلنشین و زیبا جلوه دهیم.

یک راه حل بی نظیر برای داشتن پرده های خاص و متنوع والان پرده ها و یا همان پرده های زیر رو است، همه ی خانم ها به خوصوص خانم های ایرانی یک کمد پر از دستمال گردن و شال های رنگ رنگی دارند، آن هایی که فصلشان گذشته است و  یا دیگر استفاده نمی کنید گزینه ی مناسبی است که برای شما نقش یک والان را بازی کند، به راحتی می توانید جلوه ی متفاوتی به اتاق خواب خودتان یا دختر نوجوان دوست داشتنیتان بدهید، حتی می تونید این کار را به خودشان واگذار کنید که از خلاقیت خودشان استفاده کننند و لذت ببرند.

دنیای خانه ی خود را متفاوت کنیم به جای استفاده از چوب پرده های آهنی و دردسرهای نصبشان، کمی خلاقیت به خرج دهیم و از شاخه های خشکیده درختان هرس کرده استفاده کنید،این شاخه ها هم مقرون به صرفه اند و هم نظیرشان در هیچ خانه ای یافت نمی شود، با این کار حال و هوای پاییز و زمستان را به خانه ی خود بیاورید و از خانه ی منحصر به فرد خود لذت ببرید.

پارچه های چهل تیکه همیشه حس نوستالژیک خوبی داشته اند، پتو های چهل تیکه ی مادر بزرگ ها که روی کرسی می انداختیم و زیر آن به خواب می رفتیم همه و همه یادآور حس های خوبی است که دست کم یک بار تجربشان کرده ایم، این پارچه های چهل تیکه می توانند تکه پارچه های بلا استفاده ی خودمان باشند که بهم سوارشان کرده ایم و می تواند یک پرده ی شاد و دوست داشتنی برای پنجره ی اتاق خواب باشد.

از هنر خانم های با سلیقه ایده بگیرید! قلاب بافی هنردست بسیاری از مادران ما بوده است تا همین یک دهه ی پیش وارد هر خانه ای می شدیم از تلوزیون و میز و پشتی و حتی اپن آشپزخانه ها پر بود از قلاب بافی های هنر دست مادران و دخترهای با سلیقه اما امروز دیگر کمتر به چشم می خورند، این هنر فراموش شده را از گنجه ی خاطراتتان بیرون بکشید و به چای پشتی و تلوزیون به پنجرتان آویزان کنید! و از جادوی نور آفتاب زمستانی و طرح های ایجاد شده روی دیوار لذت ببرید.

برای تزئین پرده ها می توان تکه ای پارچه پشمی را به بلندی پرده و عرض دلخواه بریده و سپس دور آن را کمی ریش ریش کرد.
      
در فصل زمستان استفاده از پارچه پشمی و طرح های شلوغ برائ گرم جلوه دادن فضای اتاق بسیار مناسب است اما
 می توان به جای پرداختن هزینه های گزاف برائ ایجاد این تغییرات این گرما را به محیط خانه آورد.


برای تزئین پرده ها می توان تکه ای پارچه پشمی را به بلندی پرده و عرض دلخواه بریده و سپس دور آن را کمی ریش ریش کرد.

سپس یک روبان به کناره های آن چسبانده و آن را از بالای پرده به پائین آویزان کرد.

نمای این پارچه پشمی روی پرده می تواند تا حد بسیاری تأثیر گفته شده را به همراه داشته باشد.

پرده های ضخیم اولین چیزی است که برای زمستان به فکر همه می رسد، نیاز نیست بروید یکی از آن ها را تهیه کنید، کمی اطراف خود را نگاه کنید، رو تختی مخملی شما می تواند یک پرده ی بی نظیر باشد، چرخ خیاطی های امروزی کار شما را راحت کرده است به خوبی می توانید حاشیه ی آن ها شماره دوزی یا گل دوزی کنید و یک پرده ی بی نظیر را خودتان بسازید، البته برای این منظور داشتن کمی مهارت خیاطی هم لازم است. اگر خودتان هم این مهارت را ندارید از دوست یا آشنایی که اهل فن است کمک بگیرید باور کنید اوقات خوشی با هم خواهید داشت.نظرات()   • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2